Artykuły
MI w Polsce i na świecie
Dzieło Ml zapoczątkowane 16 października 1917 r. w Rzymie, gdzie Św. Maksymilian Kolbe studiował teologię, zostało przeszczepione w 1919 r. do Krakowa. W Polsce trafiło na podatny grunt głęboko zakorzenionej pobożności maryjnej. Stowarzyszenie, które w Rzymie było odpowiedzią na ataki na Kościół katolicki, przede wszystkim masonerii, w Polsce stało się ruchem przenikającym niemal do wszystkich...
WięcejPowstanie Rycerstwa Niepokalanej
Św. Maksymilian studiował w Rzymie w latach 1912-1919. Był to czas szczególnie trudny dla Kościoła. W Rosji bolszewicy, kierowani przez Lenina, zdobywali władzę. We Włoszech wzmagała się aktywność masonów - wrogów Kościoła.
WięcejRycerze Niepokalanej - nowa forma życia katolickiego
Był wieczór 16 października 1917 r. Grupka kleryków pod przywództwem Maksymiliana zebrała się w sekrecie w jednym z pokoi, gdzie odczytano cel, warunki i środki nowo powstałego ruchu maryjnego. Następnie po odmówieniu Aktu oddania Niepokalanej ułożonego przez Kolbego, każdy z obecnych otrzymał poświęcony Cudowny Medalik, jako widzialny znak przynależności do Maryi...
WięcejJak najprościej zostać rycerzem Niepokalanej?
Rycerz - to słowo wyszło już prawie z użycia. Dawniej rycerze występowali w literaturze, a potem w bajkach, walcząc ze smokami. Dziś pojawiają się w grach komputerowych. A Rycerze Niepokalanej czym się zajmują?
WięcejRycerstwo Niepokalanej - Legion Maryi
Znane jest lekceważące pytanie Stalina o to, ile dywizji ma papież. Gdyby jednak towarzysz Stalin próbował obliczyć dywizje Matki Bożej, nie poszłoby mu tak łatwo. Tylko Rycerstwo Niepokalanej z Legionem Maryi wystawiłoby na całym świecie kilkanaście milionów "żołnierzy" uzbrojonych w modlitwę.
WięcejNawrócenie Alfonsa Ratisbonne'a
Najbardziej znany cud przypisywany cudownemu medalikowi nieodparcie zwraca myśl ku tajemnicy obcowania świętych.
WięcejCudowny Medalik - Tarcza Europy
Historia cudownego medalika, sama niezwykła, w równie niezwykły sposób splata się z historią Europy. Już od 180 lat.
WięcejHistoria powstania Cudownego Medalika
Powstanie Cudownego Medalika - wizerunku Matki Bożej wytłoczonego na Jej własne polecenie - przypomina historię namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego na podstawie wizji i objawienia, którymi została obdarzona św. Faustyna Kowalska.
WięcejCudowny medalik
W dniu 27 listopada 1830 r. siostra Katarzyna Laboure nowicjuszka Sióstr Miłosierdzia w Paryżu otrzymała misję od Matki Bożej - wybić medalik z wizerunkiem Niepokalanej.
WięcejModlitwa różańcowa - lekarstwo przeciw złu
Z wielkim zatroskaniem patrzymy na to wszystko, co w ostatnich latach dzieje się w naszej Ojczyźnie. Pomimo całego dobra, które także widać, nie sposób zaprzeczyć, że żyjemy w okresie bardzo trudnym.
Więcej
~vjrBoUnRq
vrCwjbJKXD